Jak dobrać sukienkę do figury?

16-02-2023

Dobranie odpowiedniej sukienki do figury to bardzo trudne zadanie. W tym artykule podpowiemy Wam jak to zrobić.
Odpowiednio dobrany krój do sylwetki maskuje nasze mankamenty, a uwydatnia atuty, wysmukla sylwetkę i poprawia proporcje ciała.

Sukienki dla figury klepsydry: jeśli jesteś posiadaczką figury klepsydry masz w życiu szczęście, właściwie pasują do Ciebie wszystkie rodzaje sukienek! Węższy pas w stosunku do bioder i piersi to marzenie większości kobiet :) Dlatego warto, abyś podkreślała te atuty dopasowanymi sukienkami, sukienkami o kroju ołówkowym czy też sukienkami o kroju A.

Sukienki dla figury jabłka czyli sylwetki w której tłuszcz odkłada się w okolicach brzuszka. Ważne jest, aby przy takiej figurze nie wybierać sukienek dopasowanych w pasie, idealne są sukienki które w tym miejscu są z luźnych lub lejących materiałów. Wybierz sukienki z dekoltem V dzięki temu automatycznie odwrócisz uwagę od obszaru brzucha.
Unikaj sukienek w poziomie paski , decyduj się na te w paski pionowe.
Często można również znaleźć sukienki które charakteryzują się ciemnymi kolorami na bokach, a jasnymi w środku to dla Ciebie świetne rozwiązanie, gdyż wyszczupla sylwetkę i poprawia proporcje.
Unikaj również sukienek z szerokimi rękawami które jeszcze bardziej rozbudowują górną część ciała.
A co najważniejsze pamiętaj o dobrze dobranej bieliźnie, nawet gwiazdy Hollywood noszą pod swoimi sukniami bieliznę wyszczuplającą z push-upem w odpowiednich miejscach. Jest to idealne rozwiązanie na większe wyjście, na codzień pamiętaj o tym, aby Twoja bielizna była niewidoczna, nie odciskała się i nie tworzyła dodatkowych wałeczków.

Sukienki dla figury gruszki czyli takiej gdzie biodra i uda są szersze od górnej części ciała.
Najlepiej wybrać sukienki które eksponują górną część ciała, czyli takie które mają dekolt w serek lub są ozdobione w tych okolicach falbankami, dzięki tym zabiegom odwrócisz uwagę od bioder, a skupisz ją na górnej części ciała. Możesz sobie również pozwolić na poziome paski w górnych okolicach ciała, jednak musisz ich unikać w okolicach bioder. Wybieraj sukienki z prostym lub rozkloszowanym dołem dzięki temu zrównoważysz proporcje ciała. Pamiętaj także, że przy Twojej figurze idealnie sprawdzą się paski które podkreślają talie, dzięki temu zabiegowi uwidocznisz swój największy atut czyli wąską talię.

Naciśnij, aby zobaczyć nasze propozycje