Rodzaje sukienek

16-02-2023

Jeśli często szukasz w sieci sukienki i nie potrafisz opisać jej w taki sposób, aby trafić na odpowiednie propozycje poniższy artykuł pomoże ci rozwiązać ten problem i sprecyzować rodzaj sukienki jakiej szukasz.

- Sukienka ołówkowa to najczęściej model dopasowany, podkreślający figurę, często sięgający do kolan. Sukienka ołówkowa wykonana jest z elastycznego materiału dzięki czemu podkreśla figurę i jest komfortowa podczas noszenia.

- Sukienka koktajlowa to model który najczęściej poszukujemy na różnego rodzaju uroczystości takie jak: sukienka na chrzest, sukienka na komunię czy też sukienka na imieniny lub sukienka na urodziny. Sukienka koktajlowa zazwyczaj sięga za kolano, jest to sukienka bardzo elegancka i dobrze skrojona dzięki czemu idealnie podkreśla figurę, dodaje nam klasy i szyku.

- Sukienka Maxi to rodzaj który możemy podzielić na dwa typy: sukienki wyjściowe czy też balowe, które idealnie nadają się na sukienki studniówkowe, sukienki sylwestrowe lub weselne oraz drugi typ czyli sukienki maxi w stylu casual, które często są luźne i zwiewne,  zakładane do stylizacji wraz ze sportowymi butami idealnie nadają się na wiosnę czy też lato.

- Sukienka o kroju A jest to krój bardzo często wybierany przez kobiety dzięki temu, że podkreśla zalety naszej figury a maskuje mankamenty. Jest to sukienka która jest dopasowana u góry, a rozszerza się ku dołowi- czyli tworzy tak zwaną literkę A

- Sukienka plisowana to sukienka która wygląda bardzo elegancko. Występuje w różnych wariacjach od plisy na całej długości sukienki po model plisowane tylko na dole a u góry gładkie.

- Sukienka wieczorowa jest to sukienka która może występować zarówno w krótkiej jak i długiej wersji jednak ozdobiona jest cekinami, koralikami lub zrobiona z materiałów połyskujących. Sukienki te charakteryzują się eleganckim, klasycznym krojem oraz klasycznymi kolorami takimi jak sukienka czarna, granatowa, sukienka czerwona lub bordowa, a nawet sukienka w kolorze szampańskim lub też w kolorze butelkowej zieleni

- Sukienka balowa to model bardzo formalny sukienka balowa obowiązkowo musi być długości Maxi często ozdabiana jest szlachetnymi kamieniami, cekinami czy też perłami, ale może występować także w formie gładkiej bez ozdób. Ważne jest, aby była długa i elegancka, nie możemy tutaj pozwolić sobie na ekstrawagancję.

Różne rodzaje sukienek znajdziecie na naszej stronie, mamy modele eleganckie i codzienne :)

Naciśnij, aby zobaczyć nasze propozycje